Kazik i Ziemkiewicz na cenzurowanym

Muzyk – Kazik Staszewski i Rafał A. Ziemkiewicz – publicysta i dziennikarz, którym nie podoba się obecna sytuacja w kraju, musieli zetknąć się z cenzurą polityczną.

Kazimierz Staszewski

Głośno było ostatnimi czasy o piosence Kazika pt. Twój ból jest lepszy niż mój. Kazimierz miał dość władzy, która nie solidaryzuje się z narodem w tak trudnym momencie jakim była epidemia, a utwór uderzał w samego prezesa PiS.

Wykonawca wręcz słynie ze swojej buntowniczej natury, więc często punktował polityków. Utwór, o którym mowa, przypadł do gustu słuchaczom państwowego radia Trójka i wygrał plebiscyt Listy Przebojów.

Chwilę po ogłoszeniu zwycięzcy, lista została usunięta ze stron Polskiego Radia. Gdy zaczęła się medialna wrzawa, dyrektor i redaktor naczelny Programu 3 Polskiego Radia, Tomasz Kowalczewski, wydał oświadczenie.

Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy – czytamy w nim.

Nawet jeśli to prawda, nawet jeśli to wszystko to pomyłka, ludzki błąd, to i tak nikt w to nie uwierzy. Kolejne odejścia dziennikarzy: Anna Gacek, Wojciech Mann, Marek Niedźwiecki – tego odkręcić się już nie da.

Piosenka Kazika była tylko wyrażeniem tego, co poczuła większość Polaków po pamiętnej wizycie Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu. Ocenzurowanie utworu kosztem całej rozgłośni radiowej to dobitny dowód na to, że jego ból jest lepszy niż nasz.

Rafał A. Ziemkiewicz

Polakom cholernie brak dziś poczucia godności.
Jesteśmy tu od tysiąca lat. Stworzyliśmy państwo, do którego ze wszystkich stron świata, z zachodu, wschodu i południa, ciągnęli ludzie, jak do ziemi obiecanej.

Internetowy serwis aukcyjny wycofał ze sprzedaży książkę Cham niezbuntowany prawicowego publicysty Rafała Ziemkiewicza. Allegro tłumaczy, że zrobiło to na podstawie zgłoszenia od Stowarzyszenia Nigdy Więcej. Internauci zarzucają serwisowi cenzurę, zwracają jednocześnie uwagę, że w serwisie można kupić książkę Adolfa Hitlera.

Serwis tłumaczy również, że współpracuje ze Stowarzyszeniem, które jest jednym z jego partnerów w programie Współpraca w Ochrony Praw. Oferty niezgodne z naszym Regulaminem są po prostu usuwane – informuje Allegro.

Rafał Ziemkiewicz odniósł się do działań Allegro.
Poważnie, Allegro blokuje sprzedaż mojej książki, powołując się jako na autorytet na bandę świrów?! Przekazuję sprawę prawnikom, niech się tym zajmą. A Państwo śpieszcie się kupować, w przyszłym tygodniu dodruk – napisał na Twitterze.

Książka Rafała Ziemkiewicza pt. „Cham niezbuntowany”, która według listu otwartego Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita zawiera treści o charakterze antysemickim, niosące znamiona nienawiści do Żydów, a także podające w wątpliwość historyczne fakty dotyczące Zagłady Żydów podczas II wojny światowej. W publikacji tej Ziemkiewicz zawarł rozdział pt. „Antysemityzm, z którego powinniśmy być dumni”, w którym stwierdził między innymi, że „syjonizm pod wpływem Holokaustu, a raczej mitu Holokaustu, który sam zbudował, nabrał szczególnego okrucieństwa. Shoah dowiódł, twierdzą dziś jego prominentni przedstawiciele, że Żydzi muszą być bezwzględni”. – możemy przeczytać na stronie Stowarzyszenia. Poniżej znajdzie się link do zestawienia książek, których Nigdy Więcej nie rekomenduje.

Podsumowanie

Jedynym znanym człowiekiem, który odniósł się do palącego problemu cenzurowania książki Ziemkiewicza jest narodowy kandydat na prezydenta RP, czyli Krzysztof Bosak.

Sytuacja z cenzurą Allegro i książką Rafała Ziemkiewicza pokazuje, że ryzyko ograniczania naszych wolności przez lewicę to nie jest teoria, ale już praktyka – napisał na swoim Twitterze.

Sytuację z utworem Kazika szybko pochwyciły media w całym kraju, który zaczyna mieć dość antynarodowej polityki obecnego rządu. Aktywnie działa też tzw. opozycja totalna i jej media.

Do wszystkiego dochodzą media społecznościowe. Niemal całkowicie podporządkowane realizacji określonej polityki i cenzurujące sprytnie przeciwników. Internetem manipuluje się za pomocą reklam, sponsorów, promocji i przede wszystkim algorytmów. Znamienny przykład. Przed Marszem Niepodległości w 2016 roku zniknęły profile m.in. Marszu Niepodległości, Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej. Administratorzy strony zablokowali też profile samych działaczy. Wszystkie były w czołówce popularności na polskim Facebooku.

Knebel nałożony przez wielkie zachodnie korporacje, a także polski rząd i antynarodowe stowarzyszenia musi zostać zdjęty z środowisk konserwatywnych. Właśnie dlatego powstał portal Patriotyczne Podkarpacie, który również w chwili obecnej jest blokowany na Facebooku. Tworzymy też telewizję internetową, a jednym z naszych celów jest medialne szkolenie młodego pokolenia patriotów.

Wesprzyj naszą zbiórkę: LINK!

LINK DO KSIĄŻEK NIEREKOMENDOWANYCH PRZEZ STOWARZYSZENIE NIGDY WIĘCEJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.