Podkarpackie zmaganie z żywiołem

Po gwałtownych ulewach sytuacja powodziowa na Podkarpaciu jest kryzysowa. Premier poinformował o ok. 400 ewakuacjach. Ze skutkami intensywnych opadów zmagało się 1100 strażaków z regionu o województwa świętokrzyskiego oraz żołnierze, m.in. Wojsk Obrony Terytorialnej

Wojewoda Ewa Leniart zwróciła się do ministra obrony narodowej z wnioskiem o skierowanie do działań wojska, które będzie mogło pomóc w prowadzeniu działań związanych z usuwaniem skutków nawałnic

W związku z dramatyczną sytuacją po wczorajszych ulewach w nocy na Podkarpaciu pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Po sztabie kryzysowym o godzinie 3 przed Urzędem Wojewódzkim zorganizowany został briefing prasowy podczas, którego podkreślono dramatyczną sytuację.

W wielu miejscowościach brakuje wody pitnej. Sytuacja jest dramatyczna. Wśród osób, które wymagały ewakuacji, były osoby chore na COVID-19. Potrzebującym zapewniane są miejsca noclegowe również w szkołach.

Strumyki i potoki przeobraziły się w rwące rzeki, które swoim nurtem zabierały wszystko, łącznie z samochodami. Uszkodzonych jest kilka mostów, zalane są drogi, domy, budynki gospodarcze, szkoły, strażnice OSP, studnie, uprawy.

W nocy, po ustaniu deszczu trwała akcja wypompowywania wody z piwnic, garaży. Po opanowaniu sytuacji przez straż nastąpi teraz szacowanie strat.

dziejesienapodkarpaciu.pl/
lancut4u.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.